04-06-2019
.....................................

Bank nie wypłaci gotówki

bez dokumentów potwierdzających...


30-05-2019
.....................................

Spółki z o.o. na Ukrainie

Od 17 czerwca 2018 roku obowiązuje...


15-05-2019
.....................................

Nowa siedziba

Szanowni Państwo Uprzejmie...


21-02-2019
.....................................

Zmiana strony w zobowiązaniu

nie zmienia zasad obliczania i biegu...


09-02-2019
.....................................

Nowy rok nowe przepisy

Nowa ustawa o spółkach z o.o. i z...


08-08-2018
.....................................

Dyrektor odpowiada za długi spółki

Nowa Ustawa o spółkach z o.o....




Aktualności




Login
Hasło

Przypomnij hasło | Rejestracja



Czy prawem podatkowym przewidziano karę pieniężną (28-10-2009)


Czy prawem podatkowym przewidziano karę pieniężną za niedostarczenie w terminie deklaracji o dochodach przez przedsiębiorcę ?

Odpowiedź: Zgodnie z pkt. 6 art. 128 Kodeksu Gospodarczego Ukrainy Nr 436-IV z dnia 16.01.2003, przedsiębiorca zobowiązany jest do przekazywania organom podatkowym deklaracji o dochodach, innych informacji wymaganych do naliczania podatków i innych obowiązkowych płatności; prowadzenia ewidencji wyników działalności przedsiębiorczej, zgodnie z wymaganiami prawa.

 

Zgodnie z art. 164 Kodeksu Ukrainy Nr 8074-X “O Administarcyjnym Naruszeniu Prawa” z dnia 07.12.84, nieprzekazanie bądź przekazanie nie w terminie deklaracji o dochodach czy wpisanie do deklaracji nieprawdziwych danych; nieprowadzenie ewidencji bą nieodpowiednie prowadzenie ewidencji dochodów i wydatków dla których prawem Ukrainy określono obowiązkową formę ewidencji, ciągnie za sobą ostrzeżenie bądź nałożenie kary pieniężnej w wymiarze od trzech do ośmiu nieopodatkowanych minimalnych dochodów obywateli.



Powrót Wszystkie Aktualności