04-06-2019
.....................................

Bank nie wypłaci gotówki

bez dokumentów potwierdzających...


30-05-2019
.....................................

Spółki z o.o. na Ukrainie

Od 17 czerwca 2018 roku obowiązuje...


15-05-2019
.....................................

Nowa siedziba

Szanowni Państwo Uprzejmie...


21-02-2019
.....................................

Zmiana strony w zobowiązaniu

nie zmienia zasad obliczania i biegu...


09-02-2019
.....................................

Nowy rok nowe przepisy

Nowa ustawa o spółkach z o.o. i z...


08-08-2018
.....................................

Dyrektor odpowiada za długi spółki

Nowa Ustawa o spółkach z o.o....




Aktualności




Login
Hasło

Przypomnij hasło | Rejestracja



Przedsiębiorstwo nabyło samochód osobowy w celu dalszej sprzedaży. (30-03-2010)


Przedsiębiorstwo nabyło samochód osobowy w celu dalszej sprzedaży. Czy zalicza się do kredytu podatkowego kwotę VAT, zapłaconą przy jego zakupie?

Odpowiedź: Zgodnie z ppkt. 7.4.1. pkt. 7.4 art. 7 Ustawy Ukrainy Nr 168/97-NR „O podatku od wartości dodanej” z dnia 03.04.97 (wraz ze zmianami oraz uzupełnieniami) kredyt podatkowy okresu sprawozdawczego składa się z kwot podatków naliczonych (spłaconych) przez płatnika podatku wg stawki określonej w pkt.6.1 art. 6 i art. 8-1 niniejszej Ustawy, w przeciągu takiego okresu sprawozdawczego w związku z:

 -nabyciem lub wytworzeniem towarów (w tym: z importem) oraz usług w celu ich dalszego wykorzystania w operacjach opodatkowanych w granicach działalności gospodarczej płatnika podatku;

 -nabyciem (budową, postawieniem) środków trwałych (podstawowych funduszy, w tym innych materialnych aktywów nieobrotowych oraz niezakończonych inwestycji kapitałowych w aktywach kapitału nieobrotowego), w tym: przy ich imporcie w celu dalszego wykorzystania w produkcji i/lub dostawie towarów (usług) dla opodatkowanych operacji, w granicach działalności gospodarczej płatnika podatku.

 W ust. 2 ppkt. 7.4.2 pkt. 7.4 art. 7 Ustawy określono, że nie zalicza się do kredytu podatkowego, kwoty podatku zapłaconego przez płatnika podatku przy nabyciu samochodu osobowego (poza taxi) zaliczonego do środków trwałych (funduszy podstawowych). Więc w przypadku nabycia przez płatnika samochodu osobowego w celu dalszej jego sprzedaży, to znaczy nie jako środka trwałego (funduszu podstawowego), a jako towar, to kredyt podatkowy z VAT nalicza się zgodnie z ppkt. 7.4.1 art. 7 Ustawy.

 

Państwowa Administracja Podatkowa m. Kijów



Powrót Wszystkie Aktualności