04-06-2019
.....................................

Bank nie wypłaci gotówki

bez dokumentów potwierdzających...


30-05-2019
.....................................

Spółki z o.o. na Ukrainie

Od 17 czerwca 2018 roku obowiązuje...


15-05-2019
.....................................

Nowa siedziba

Szanowni Państwo Uprzejmie...


21-02-2019
.....................................

Zmiana strony w zobowiązaniu

nie zmienia zasad obliczania i biegu...


09-02-2019
.....................................

Nowy rok nowe przepisy

Nowa ustawa o spółkach z o.o. i z...


08-08-2018
.....................................

Dyrektor odpowiada za długi spółki

Nowa Ustawa o spółkach z o.o....




Aktualności




Login
Hasło

Przypomnij hasło | Rejestracja



Przedsiębiorstwo nie spłaciło w terminie zobowiązania podatkowego. (02-08-2010)


Przedsiębiorstwo nie spłaciło w terminie zobowiązania podatkowego. Kiedy kończy się naliczanie kary?


Odpowiedź: Zgodnie z ppkt. 16.3.1 – 16.3.2 pkt. 16.3 art. 16 Ustawy Ukrainy Nr 2181-III „O zasadach regulowania zobowiązań wobec budżetów i państwowych funduszy celowych przez płatników podatków” z dnia 21.12.2000 (wraz ze zmianami oraz uzupełnieniami) naliczanie kary kończy się w dniu przyjęcia przez bank, obsługujacy płatnika podatków, polecenia zapłaty długu podatkowego. W przypadku częściowej spłaty długu podatkowego naliczenie kary kończy się tylko dla spłaconej części.


W przypadku spłaty długu podatkowego poprzez ściągnięcie środków bądź odebranie innych aktywów dłużnikowi w trybie określonym niniejszą Ustawą, naliczenie kary kończy się z dniem takiego ściągnięcia bądź sprzedaży aktywów własnościowych dłużnika na koszt długu, niezależnie od terminów faktycznej zapłaty za te aktywa przez ich nabywcę.

 

Państwowa Administracja Podatkowa m. Kijów

 



Powrót Wszystkie Aktualności