04-06-2019
.....................................

Bank nie wypłaci gotówki

bez dokumentów potwierdzających...


30-05-2019
.....................................

Spółki z o.o. na Ukrainie

Od 17 czerwca 2018 roku obowiązuje...


15-05-2019
.....................................

Nowa siedziba

Szanowni Państwo Uprzejmie...


21-02-2019
.....................................

Zmiana strony w zobowiązaniu

nie zmienia zasad obliczania i biegu...


09-02-2019
.....................................

Nowy rok nowe przepisy

Nowa ustawa o spółkach z o.o. i z...


08-08-2018
.....................................

Dyrektor odpowiada za długi spółki

Nowa Ustawa o spółkach z o.o....




Aktualności




Login
Hasło

Przypomnij hasło | Rejestracja



W jakich przypadkach może (14-06-2011)


W jakich przypadkach może być zastosowane administracyjne zajęcie majątku?      

Odpowiedź: Zgodnie z pkt. 94.1 art.94 Kodeksu Podatkowego Ukrainy Nr 2755-VI, z dnia 2 grudnia 2010 przewidziano, że administracyjne zajęcie majątku płatnika podatków jest wyjątkowym sposobem zabezpieczenia wykonania przez płatnika podatków jego obowiązków określonych prawem.

W pkt.94.2 art.94 KPU przewidziano, że areszt majątku może być zastosowaniu w przypadku, gdy wystąpi jedna z poniższych okoliczności:

-płatnik podatków narusza zasad sprzedaży majątku znajdującego się w zastawie podatkowym;

-osoba fizyczna posiadająca dług podatkowy wyjeżdża za granicę;

-płatnik podatków odmawia dostępu do przeprowadzenia kontroli dokumentów przy istnieniu podstaw prawnych do jej przeprowadzenia lub nie dopuszcza do jej przeprowadzenia przez pracowników organów państwowej służby podatkowej;

-brak jest świadectwa rejestracji państwowej podmiotów gospodarowania, zezwoleń (licencji) na jej prowadzenie, patentu handlowego, certyfikatów zgodności rejestratorów transakcji rozliczeniowych;

- brak jest rejestracji osoby jako płatnika podatków w organie państwowej służby podatkowej, w przypadku, gdy taka rejestracja zgodnie z niniejszym Kodeksem jest obowiązkowa lub w przypadku, gdy płatnik podatków otrzymał zawiadomienie podatkowe (decyzję) lub posiada dług podatkowy i dokonuje czynności zmierzające do przeniesienia majątku poza granicę Ukrainy, ukrywa go lub przekazuje innym osobom;

-płatnik podatków odmawia przeprowadzenia kontroli stanu przechowywania majątku znajdującego się w zastawie podatkowym;

-płatnik podatków nie dopuszcza kierującego podatkowego do sporządzenia aktu opisu majątku przekazywanego w zastaw podatkowy i/lub aktu opisu (wydzielenia) majątku w celu jego sprzedaży.



Powrót Wszystkie Aktualności