15-05-2019
.....................................

Nowa siedziba

Szanowni Państwo Uprzejmie...


21-02-2019
.....................................

Zmiana strony w zobowiązaniu

nie zmienia zasad obliczania i biegu...


09-02-2019
.....................................

Nowy rok nowe przepisy

Nowa ustawa o spółkach z o.o. i z...


08-08-2018
.....................................

Dyrektor odpowiada za długi spółki

Nowa Ustawa o spółkach z o.o....


30-04-2017
.....................................

Ile gotówki można

przewieźć przez granicę Ukrainy?


28-04-2017
.....................................

Jaka jest treść

art.364 Kodeksu Karnego Ukrainy...




Aktualności




Login
Hasło

Przypomnij hasło | Rejestracja



W jakiej wysokości należy zapłacić podatek dochodowy (13-02-2011)


W jakiej wysokości należy zapłacić podatek dochodowy z tytułu sprzedaży przez osobę fizyczną - rezydenta majątku ruchomego?

Odpowiedź: Zgodnie z pkt. 173.1 art.173 Rozdział IV "Podatek dochodowy od osób fizycznych" Kodeksu Podatkowego Ukrainy Nr 2755-IV, z dnia 2 grudnia 2010 - dochód płatnika podatku ze sprzedaży (wymiany) majątku ruchomego w przeciągu  sprawozdawczego roku podatkowego podlega opodatkowaniu wg stawki określonej w pkt. 167.2 art. 167 Kodeksu ( 5%).

 

Dochód ze sprzedaży majątku ruchomego określa się na podstawie ceny określonej w umowie kupna - sprzedaży , lecz nie niższej niż szacowana wartość takiego przedmiotu.

 

Zgodnie z pkt.173.2 art.173 Kodeksu jako wyjątek z regulacji pkt.173.1 art.173 Kodeksu przewiduje, że przy sprzedaży jednego przedmiotu majątku ruchomego w formie samochodu osobowego, motocykla, motoroweru nie częściej niż raz w przeciągu sprawozdawczego roku podatkowego dochody sprzedającego z tytułu zaznaczonych transakcji podlegają opodatkowaniu wg stawki 1%.

 

Dochód uzyskany przez płatnika podatku ze sprzedaży w przeciągu sprawozdawczego roku podatkowego drugiego i kolejnego przedmiotu majątku ruchomego w formie samochodu osobowego, motocykla, motoroweru, podlega opodatkowaniu wg stawki przewidzianej w pkt. 167.2 art. 167 Kodeksu ( 5%).

Dochód ze sprzedaży przedmiotu majątku ruchomego w formie samochodu osobowego, motocykla, motoroweru określany jest na podstawie ceny zawartej w umowie kupna - sprzedaży , lecz nie niższej niż szacowana wartość takiego przedmiotu i nie niżej niż 25% wartości takiego samego nowego przedmiotu majątku ruchomego.

 

Zgodnie z pkt. 173.7 art.173 Kodeksu - sprzedaż przez rezydenta przyjętego w spadku (otrzymanego w prezencie) przedmiotu majątku ruchomego podlega opodatkowaniu zgodnie z regulacjami art.173 Kodeksu Podatkowego Ukrainy.

 

Państwowa Inspekcja Podatkowa m. Kijowa



Powrót Wszystkie Aktualności