20-03-2022
.....................................

Pomoc prawna

dla obywateli Ukrainy oraz...


14-03-2022
.....................................

Nowy początek

Nowa siedziba nowe otwarcie


04-06-2019
.....................................

Bank nie wypłaci gotówki

bez dokumentów potwierdzających...


30-05-2019
.....................................

Spółki z o.o. na Ukrainie

Od 17 czerwca 2018 roku obowiązuje...


15-05-2019
.....................................

Nowa siedziba

Szanowni Państwo Uprzejmie...


21-02-2019
.....................................

Zmiana strony w zobowiązaniu

nie zmienia zasad obliczania i biegu...




Aktualności




Login
Hasło

Przypomnij hasło | Rejestracja



Co powinien zawierać (04-11-2014)


O każdym przypadku wykrycia naruszenia przepisów celnych, upoważniona osoba funkcyjna organu dochodów i opłat, która wykryła takie naruszenie bezzwłocznie sporządza protokół, wg wzoru określonego przez centralny organ władzy wykonawczej zabezpieczający tworzenie i realizację państwowej polityki podatkowej i celnej.

2. Protokół o naruszeniu przepisów celnych powinien zawierać następujące dane:

1) dzień i miejsce jego sporządzenia;

2) stanowisko, nazwisko, imię, imię ojca osoby funkcyjnej sporządzającej protokół;

3) niezbędne do rozpatrzenia sprawy informacje o osobie, pociąganej do odpowiedzialności za naruszenie przepisów celnych w przypadku jej ustalenia;

4) miejsce, czas, rodzaj i charakter naruszenia przepisów celnych;

5) odesłanie na art. niniejszego Kodeksu przewidującego odpowiedzialność administracyjną za takie naruszenie;

6) nazwiska i adresy świadków, w przypadku, jeśli istnieją;

7) informacje dotyczące towarów, środków transportu o przeznaczeniu komercyjnym i dokumentów odebranych zgodnie z art. 511 niniejszego Kodeksu;

8) inne niezbędne do rozstrzygnięcia sprawy informacje.

3. Protokół podpisuje sporządzająca go osoba funkcyjna.

W przypadku, gdy przy sporządzaniu protokołu jest obecna osoba, która jest pociągana do odpowiedzialności administracyjnej za naruszenie przepisów celnych, protokół podpisuje i ta osoba, a w przypadku istnienia świadków - również świadkowie.

4. W przypadku, gdy osoba pociągana do odpowiedzialności administracyjnej za naruszenie przepisów celnych odmawia podpisania protokołu, do protokołu wnoszony jest odpowiedni zapis.

Osoba, pociągana do odpowiedzialności administracyjnej za naruszenie przepisów celnych, ma prawo do składania wyjaśnień i przedstawiania uwag dotyczących treści protokołu, a także pisemnego sporządzenia uzasadnienia własnej odmowy podpisania protokołu.

Własnoręcznie złożone przez tę osobę wyjaśnienia dołącza się do protokołu, o czym do protokołu wnoszony jest odpowiedni zapis z zaznaczeniem ilości stron, gdzie złożone są takie wyjaśnienia.

5. W przypadku sporządzenia protokołu, osobie pociąganej do odpowiedzialności administracyjnej za naruszenie przepisów celnych, wyjaśnia się jej prawa przewidziane w art. 498 niniejszego Kodeksu, i informuje o możliwości zawieszenia postępowania w sprawie o naruszenie przepisów celnych poprzez ugodę, o czym do protokołu wnoszona jest uwaga, podpisywana przez tę osobę.

6. W razie potrzeby, w protokole zaznacza się miejsce, dzień i czas rozpatrywania sprawy o naruszenie przepisów celnych.

7. Protokół sporządzany jest w dwóch egzemplarzach, z których jeden wręczany jest za potwierdzeniem odbioru osobie pociąganej do odpowiedzialności administracyjnej za naruszenie przepisów celnych.

8. W przypadku odmowy przez osobę pociąganą do odpowiedzialności administracyjnej za naruszenie przepisów celnych, odbioru egzemplarza protokołu, do protokołu wnoszony jest odpowiedni zapis, który podpisuje osoba funkcyjna organu dochodów i opłat sporządzająca protokół i świadkowie w przypadku, gdy istnieją, po czym zaznaczony egzemplarz, w terminie 3 dni roboczych przesyła się osobie pociąganej do odpowiedzialności administracyjnej za naruszenie przepisów celnych, z powiadomieniem jej lub na posiadany w urzędzie adres (miejsce zamieszkania lub faktycznego pobytu).

Protokół uważa się za wręczony nawet wówczas, gdy osoba pociągana do odpowiedzialności administracyjnej za naruszenie przepisów celnych, nie znajdowała się pod wskazanym przez nią adresem lub w miejscu zamieszkania, bądź faktyczne miejsce pobytu wskazane przez nią jest nieprawdziwe.

9. Protokół, a także odebrane towary, środki transportu o przeznaczeniu komercyjnym zaznaczone w protokole, przekazywane są do urzędu w wykrywającego naruszenie przepisów celnych.(art. 494 Kodeksu Celnego Ukrainy)

 



Powrót Wszystkie Aktualności