04-06-2019
.....................................

Bank nie wypłaci gotówki

bez dokumentów potwierdzających...


30-05-2019
.....................................

Spółki z o.o. na Ukrainie

Od 17 czerwca 2018 roku obowiązuje...


15-05-2019
.....................................

Nowa siedziba

Szanowni Państwo Uprzejmie...


21-02-2019
.....................................

Zmiana strony w zobowiązaniu

nie zmienia zasad obliczania i biegu...


09-02-2019
.....................................

Nowy rok nowe przepisy

Nowa ustawa o spółkach z o.o. i z...


08-08-2018
.....................................

Dyrektor odpowiada za długi spółki

Nowa Ustawa o spółkach z o.o....
Aktualności
Login
Hasło

Przypomnij hasło | RejestracjaKonferencja (27-01-2010)


 

W dniu 12 stycznia 2010 r. w Warszawie w Ambasadzie Ukrainy odbyła się konferencja "Współpraca regionalna szansą dla rozwoju polsko-ukraińskiej współpracy gospodarczej”.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele Wojewódzkich Urzędów Marszałkowskich, Centrów Obsługi Inwestora i Eksportera, Agencji Regionalnych oraz miast Lublina i Kielc. Gośćmi konferencji byli dr. hab. Hanna Machińska , Dyrektor Biura Informacji Rady Europy oraz Janusz Cieślak, Wice-Prezes Polskiego Klubu Biznesu, Janusz Szlęzak, Wice-Prezes BSB Sp. z o.o.

Na konferencji przedstawiono wyniki dotychczasowej współpracy handlowej i inwestycyjnej oraz dynamikę rozwoju dwustronnych stosunków gospodarczych w 2010 roku.

W referacie wprowadzającym do dyskusji o znaczeniu i korzyściach wynukających z dotychczasowej polsko-ukraińskiej współpracy mówiono o roli i znaczeniu Centrów Obsługi Inwestora i Eksportera w stwarzaniu możliwości działania na rynkach międzynarodowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Poruszono również praktyczne aspekty prawne prowadzenia przez polskich przedsiębiorców na Ukrainie. Omówiono także metody ubezpieczania kontraktów, kredytów i inwestycji zapewniających bezpieczeństwo prowadzonej na Ukrainie działalności, aspekty finansowe działalności inwestycyjnej, produkcyjnej i handlowej na rynku ukraińskim.

W drugiej części konferencji odbyła się dyskusja panelowa, w której przedstawione zostały problemy inwestorów zagranicznych w Polsce i na Ukrainie. Wykazała ona, iż wiele problemów, na jakie napotykają się inwestorzy, są wspólne.

Przedstawiona została prezentacja przedsięwzięcia inwestycyjnego w Korczowej - budowa Centrum Dystrybucji tuż przy granicy obok przejścia granicznego i budowanej autostrady Zaprezentowano również wstępny projekt utworzenia Międzynarodowego Centrum Promocji Regionów.

Konferencja zakończyła się uroczystą kolacją w restauracji "Kresowa Hawira".

Konferencja umożliwiła wymianę doświadczeń, jak również pozwoliła na kompetentne i profesjonalne przedstawienie tych aspektów współpracy gospodarczej które mają decydujące znaczenie dla jej dynamicznego i pomyślnego rozwoju.

 

     

 


 Powrót Wszystkie Aktualności