20-03-2022
.....................................

Pomoc prawna

dla obywateli Ukrainy oraz...


14-03-2022
.....................................

Nowy początek

Nowa siedziba nowe otwarcie


04-06-2019
.....................................

Bank nie wypłaci gotówki

bez dokumentów potwierdzających...


30-05-2019
.....................................

Spółki z o.o. na Ukrainie

Od 17 czerwca 2018 roku obowiązuje...


15-05-2019
.....................................

Nowa siedziba

Szanowni Państwo Uprzejmie...


21-02-2019
.....................................

Zmiana strony w zobowiązaniu

nie zmienia zasad obliczania i biegu...




Aktualności




Login
Hasło

Przypomnij hasło | Rejestracja



Wyjazd w delegację obcokrajowca (29-07-2011)


 

Wyjazd w delegację  obcokrajowca

Obcokrajowiec zatrudniony jest oficjalnie na Ukrainie. Firma wysyła go w delegację samochodem służbowym do państw UE. Jak długo może samochód przebywać poza granicami Ukrainy?

Odpowiedź: Zgodnie z art.204 Kodeksu Celnego Ukrainy (dalej -Kodeks) czasowy wywóz - procedura celna zgodnie z którą towary mogą być wywożone poza granicę celną Ukrainy z ich obowiązkowym wwozem bez dowolnych zmian, poza zużyciem naturalnym.

Wykaz towarów wobec których urząd celny może wydawać zezwolenie na czasowy wywóz  z warunkowym całkowitym zwolnieniem od opodatkowania, określono w art.206 Kodeksu.

Zgodnie z w/w art. zezwolenie na czasowy wywóz poza granicę celną Ukrainy z zobowiązaniem o zwrotnym wwozie dopuszczony jest wobec środków transportu wykorzystywanych wyłącznie do przewozów pasażerów i towarów przez granicę celną Ukrainy.

W art.208 Kodeksu przewidziano, że ogólny termin czasowego wywozu towarów wynosi rok od dnia wywozu z terytorium celnego Ukrainy. Z uwzględnieniem celu wywozu towarów oraz innych okoliczności termin przewidziany w ust.1 niniejszego art. może być przedłużony przez odpowiedni organ celny.

W art.210 Kodeksu zaznaczono, że przed zakończeniem terminów czasowego wywozu, osoba składająca zobowiązanie o zwrotnym wwozie towarów znajdujących się w procedurze czasowego wywozu, powinna wwieźć te towary zgodnie z zobowiązaniem, złożonym do organu celnego lub złożyć wniosek o zmianę procedury celnej dopuszczanej wobec takich towarów z zachowaniem wymogów Kodeksu i innych aktów prawnych Ukrainy.

Zgodnie z art.348 Kodeksu brak wwozu na terytorium celne Ukrainy towarów czasowo wywiezionych poza granicę celną Ukrainy pod zobowiązanie zwrotnego ich wwozu w terminie zaznaczonym w zobowiązaniu o zwrotnym wywozie (zwrotny wwóz) takich towarów -

skutkuje nałożeniem kary w wysokości od 500 do 1000 nieopodatkowanych minimalnych dochodów obywateli lub konfiskatę takich towarów.



Powrót Wszystkie Aktualności