08-08-2018
.....................................

Dyrektor odpowiada za długi spółki

Nowa Ustawa o spółkach z o.o....


30-04-2017
.....................................

Ile gotówki można

przewieźć przez granicę Ukrainy?


28-04-2017
.....................................

Jaka jest treść

art.364 Kodeksu Karnego Ukrainy...


29-03-2017
.....................................

Czasowy wwóz

Procedury celne określa Kodeks Celny...


24-12-2016
.....................................

Opodatkowanie dochodów nierezydentów

Zgodnie z nową redakcją Kodeksu...


21-07-2016
.....................................

Czy w przypadku

gdy nierezydent posiada rachunek w...




Aktualności




Login
Hasło

Przypomnij hasło | Rejestracja


Czy przedsiębiorstwo posiada prawo wliczyć wydatki (28-04-2010)

na ubezpieczenie samochodu, który znajduje się w leasingu finansowym, do kosztów ogółem?

więcej...

Jakich dokumentów ma prawo żądać państwowy rejestrator (26-04-2010)

podczas państwowej rejestracji osoby prawnej?

więcej...

Zmniejszenie kapitału statutowego (24-04-2010)

w spółce akcyjnej a podatek dochodowy

więcej...

Wrogie przejęcie przedsiębiorstw (26-04-2010)

Wyjaśnienie Państwowego Komitetu Ukrainy ds. Polityki Regulacji i Przedsiębiorczości w sprawie dotyczącej zapobiegania przejmowania przedsiębiorstw niezgodnie z prawem (wrogie przejęcia).

więcej...

Opodatkowanie nierezydentów na Ukrainie (22-04-2010)

Opodatkowanie dochodu uzyskanego przez płatnika podatków w związku z otrzymaniem przez niego w spadku pieniędzy, majątku, praw majątkowych oraz niemajątkowych regulują przepisy art. 13 Ustawy Ukrainy Nr 889-IV z dnia 22.05.03 r. „O podatku od dochodów osó

więcej...

Przedsiębiorstwo-rezydent zawarło umowę o świadczeniu usług z nierezydentem. (22-04-2010)

Usługi są świadczone na terytorium Ukrainy. Wartość usług jest rozliczana w hrywnach. Waluta płatności– dolary USA wg kursu banku. Czy w takim przypadku rezydent powinien otrzymać jednorazową licencje Narodowego Banku Ukrainy, czy taka umowa powinna być z

więcej...

Wkrótce rozpoczynamy (09-09-2010)

cykl programów informacyjno — gospodarczych „Europejski Partner Biznesu” („Європейський бізнес-парнер”)

więcej...

Przedsiębiorstwo budowlane, płatnik podatku od dochodu, posiada działkę (21-04-2010)

poza granicami miasta oraz planuje przewozić swoich pracowników do miejsca pracy. Czy w takim przypadku wlicza się do kosztów ogółem przedsiębiorstwa wydatki na przewóz pracowników do działki, gdzie przeprowadzane są prace?

więcej...

Czy do kosztów ogółem (19-04-2010)

wlicza się zaliczkę na dzierżawę pomieszczeń produkcyjnych?

więcej...

Stawki opodatkowania (16-04-2010)

określone zgodnie z umowami o unikaniu podwójnego opodatkowania w procentach do ogólnej kwoty dywidend, procentów, tantiem

więcej...


.....................................

Sklep internetowy

Sklep internetowy
.....................................


Ambasada RP w Kijowie


.....................................


Poznaj partnera


.....................................


Sprawdź czy Twój Partner nie jest na liście osób skorumpowanych


.....................................


Ministerstwo Sprawiedliwości Ukrainy


.....................................


TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY


.....................................


Państwowa Komisja ds.Papierów Wartościowych i Rynku Funduszy


.....................................


Państwowy Tarnopolski Uniwersytet Medyczny


.....................................



.....................................